Rozbudowa Centrum Badawczego Akzonobel
Firma Akzonobel jest
W ramach warsztatów młodzi polscy architekci i studenci gruzińskiej architektury zaprojektowali i zbudowali piramidę – obiekt będący przykładem architektury integracyjnej. Mieszkańcy Domu kultury TEMI aktywnie uczestniczyli w procesie budowy.
Centrum dla osób wykluczonych w Gremi, Kakheti, Gruzja – TEMI prowadziła warsztaty architektoniczne „SO EAS + Y”, w ramach projektu realizowanego przez Fundację Polityki Rozwoju pt .: „Prawdziwa wspólna przestrzeń: interwencje młodych polskich pracowni architektonicznych kultura ”, finansowany w ramach programu„ Promowanie polskiej kultury za granicą 2016 Promesa ”Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Warsztaty zostały przeprowadzone przez architektów z + 48 Architecture Group.
Architekci Karol Szparkowski i Kamil Miklaszewski wraz ze studentami architektury z Tbilisi zaprojektowali instalację osadzoną w lokalnym kontekście. Jego głównym celem było zaangażowanie społeczności lokalnej w tworzenie i użytkowanie wspólnej przestrzeni.
Ta koncepcja pracy okazała się sukcesem: mieszkańcy TEMI – ludzie o mniejszych szansach, wykluczeni społecznie i wyzywający umysłowo – aktywnie uczestniczyli w procesie budowy. Współpraca z uczestnikami warsztatów dała mieszkańcom TEMI poczucie bycia pomocnym – co umożliwia pokonywanie barier i przyspieszenie procesu integracji społecznej. Z drugiej strony ich zainteresowanie i zaangażowanie wskazują na potrzebę realizacji takich inicjatyw i ich znaczenie.
Nałeczów
1200m2
Realized
Conceptual design
Construction project
Tender project / PFU
FPR / Temi community
+48 / Temi community
29 grudnia, 2019